Tisk knih

Tisk a příprava knihy

Lepená měkká vazba (V2)

Takto svázanou knihu známe také pod názvem brožovaná kniha nebo paperback. Jedná se o vazbu, kde je knižní blok zavěšen lepením speciálními lepidly do kartonové nebo laminované obálky. Následně je kniha oříznuta po třech stranách.

Šitá měkká vazba (V4)

Knižní blok je ve hřbetě sešitý tavnou nití a následně zavěšený do kartonové nebo laminované obálky tak jako u předchozí vazby V2. Celá kniha je potom také oříznuta po třech stranách.

Tuhá vazba (V8)

Knižní blok, lepený nebo sešitý nitěmi, je šitím zavěšen do tvrdých desek. Desky jsou vyrobeny z předního a zadního kartonu a hřbetníku. Následně jsou desky celoplošně potaženy plátnem nebo papírem. Papír může být potištěný, laminovaný nebo jinak upravený. Je možné použít i kůži, koženku, různé imitace materiálů atd. Spojení bloku a desek zajišťují předsádky, podlepené k vnitřním stranám desek.

Tisk a příprava časopisů

Stejně jako v případě knih, i v případě časopisů jsme schopni zajistit jejich kompletní přípravu. Od grafického zpracování až po redakční kontrolu.

Tisk časopisů se vždy provádí dle přesných požadavků zákazníka. Nejčastěji se však používají papíry typu LWC (Light Weight Coated – lehce natíraný). Tyto papíry mohou být buďto v lesklém, nebo v matném provedení. Standardně jsou k dispozici v gramáži od 50 do 80 g/m2.